DŘEVOSTAVBY PRO VÁS

VTI

31.12.2009 17:17

VŠEOBECNÉ TECHNICKÉ INFORMACE :

Nosné stěny

Nosné stěny tvoří dřevěné vázané konstrukce z přesných sušených hranolů, které jsou prostorově ztuženy vnějším i vnitřním pláštěm z dřevoštěpkových desek OSB.  Tyto desky  tvoří pevnou a současně rovnou podkladní plochu pro osazení vnějšího zateplovacího systému, nebo pro jiné povrchy (dřevěný obklad, atd.) i vnitřní parozábrany a sádrovláknité konstrukce.

Vnitřní opláštění

Vnitřní opláštění se standardně provádí pomocí OSB desek, a následně sádrokartonových desek. Tato skladba  umožňuje zavěšení jakýchkoliv předmětů v interiéru (kuchyňská linka, police, obrazy atd.) až do hmotnosti 120 kg na jeden závěsný bod (hmoždinka) bez jakýchkoliv dalších podpůrných konstrukcí. Lze použit i dřevěné obklady, obkladové panely atd.

Tepelná izolace

Mezi vnitřním a vnějším opláštěním je tepelná izolace o síle 14 cm (minerální vata). Vnější plášt je zateplen dle typu zvolené technologie různými materiály (minerální vata,  fasádní polystyren a dřevovláknité desky). Tloušťka izolace je závislá od požadavku klienta na to, jaký energetický standard po svém domě požaduje - energeticky úsporný, nízkoenergetický, pasivní. 

Typy energetické náročnosti staveb

ENERGETICKY ÚSPORNÉ DOMY
70–50 kWh/m2/rok

NÍZKOENERGETICKÉ DOMY
50–15 kWh/m2/rok

PASIVNÍ DOMY
15–5 kWh/m2/rok

Rodinný dům klasik v základním provedení 75,2 kWh/m2/rok. Náklady na vytápění el. energií cca 13.030 Kč/rok. S rekuperací tepla 34,5 kWh/m2/rok.

Stropní konstrukce

Stropní konstrukce z přesných sušených hranolů . Vzduchová a kročejová neprůzvučnost systému je velice uspokojivě zajištěna systémem plovoucích a dilatovaných konstrukcí a izolací.

Konstrukce střech

Střešní konstrukce jsou tvořeny  trámovým vázaným systémem z přesných sušených hranolů, nebo je možné použít příhradových (styčníkových) vazníků - v případě nevyužitého podkrovního prostoru. Standardní tloušťka tepelné izolace střechy je 280 mm ( střechy se zateplují především proti přehřívání a nikoli proti promrzání - proti úniku tepla stačí poloviční tl. tepelné izolace). Lze použít všechny druhy střešních krytin.


Okna + dveře

Standardem je dodávka plastových oken OTHERM nebo dřevěných eurooken TWW. Vnitřní dveře v provedení fólie, lamino + obložkové zárubně.

Vnitřní vybavení stavby


Standartním vybavením stavby jsou:
sanitární zařízení RAVAK - vana, umyvadlo, sprchový kout, závěsné WC(GEBERIT)
obklady stěn 
elektroinstalace - provedena  dle platných norem včetně revize

vodoinstalace ALUPEX a kanalizace z PVC 

Kontakt

DŘEVAS - RK CONSULT, s.r.o.

info@realityconsult.cz

Gorazdova 16,120 00 Praha 2

603 913 066
739 023 333

Vyhledávání

TOPlist

Proč vlastně dřevo?

"Dřevo je ideální materiál - zaživa se stará o naše zdravé životní prostředí, mrtvé nám věrně slouží na stavbách a když ho nepotřebujeme, tak se beze zbytku ztratí - dokonalá bezodpadová technologie" (Ing. Pavel Kubů)

Stavby ze dřeva mají minimálně tak dlouhou tradici jako stavby z ostatních stavebích materiálů. O jejich oblíbenosti a tradici svědčí, že v jejich moderní podobě bydlí stovky milionů lidí v průmyslově nejvyspělejších státech světa - v zemích Severní Ameriky, Skandinávie, západní Evropy i Japonska. Moderní dřevostavby jsou zde užívány jako plnohodnotný a konkurenceschopný systém nejen pro nejrozšířenější stavbu - rodinný dům, ale i pro další typologické druhy: bytové domy, školské a sportovní stavby, administrativní budovy, ale i stavby pro výrobu a průmysl, sakrální stavby a další odvětví lidské činnosti.

Moderní dřevostavby jsou na rozdíl od jiných stavebních technologií zcela výjimečně šetrné k životnímu prostředí v průběhu celého svého životního cyklu, tedy od těžby.... VÍCE ZDE

RK CONSULT, s.r.o.© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode

www.drevostavby-kvalitne.cz